Otwarcie sezonu biegówkowego w Górach Stołowych

Góry Stołowe są jednym z najbardziej malowniczych zakątków Polski. Szczeliniec Wielki, Błędne Skały, Skalne Grzyby, Karłów i Pasterka, to miejsca gdzie zawsze chętnie powracamy.

18 grudnia, czyli w najbliższą sobotę odbędzie się inauguracja sezonu biegówkowego! Przygotowane ratrakiem profesjonalne trasy narciarskie czekają na wszystkich miłośników narciarstwa biegowego wraz ze swoimi rodzinami i znajomymi. Kto jeszcze nie przeżył przygody ze swobodnym, niczym nie ograniczonym poruszaniem się na nartach po trasach i po puchu, na przełaj gdzie oczy poniosą, teraz ma szansę.

Góry Stołowe, trasy biegowe

Organizatorem Otwarcia Sezonu Biegówkowego jest Schronisko w Pasterce. Przycupnięte na końcu świata, w cichej i spokojnej wiosce skutecznie odgradza się od zgiełku cywilizacji. Wokół tylko przyroda ze sterczącą majestatycznie bryłą Szczelińca Wielkiego i Małego.

Dlaczego warto zjawić się w Pasterce?

  • Będą czekać tam na nas przygotowane trasy biegowe. Przecież nie tylko Jakuszyce i Góry Izerskie są na świecie. Ziemia Kłodzka nadaje się idealnie na narty biegowe i śladowe i czeka na swoich odkrywców
  • 50% rabatu w wypożyczalni nart biegowych w Pasterce! Nie masz sprzętu, a chcesz spróbować? Chcesz zachęcić żonę lub dziecko? To tym razem masz to za pół darmo.
  • 2 darmowe noclegi mam do rozdania specjalnie dla czytelników tego bloga. Co trzeba zrobić, aby je dostać czytaj w następnym blogowym wpisie.
  • Dobre towarzystwo, dobra zabawa na świeżym powietrzu i dobre humory.

Wielokilometrowe, łatwe technicznie trasy biegowe prowadzą przez teren Parku Narodowego.
Góry Stołowe, Karłów , Pasterka trasy biegowe

Jak tu się nie oprzeć takim widokom zimowej aury?!
Góry Stołowe, Butorówek

Przy okazji narciarskiej, zimowej wędrówki z aparatem fotograficznym wraca się z setkami ciekawych kadrów.
Pasterka, Góry Stołowe

Ratrak. Takie maszyny przygotowują kilkadziesiąt kilometrów taras biegowych w Górach Stołowych.
Góry Stołowe , ratrak

Comments are closed.