Bajecznie kolorowe kobiety Gambii i Senegalu

Jeżeli jest jeszcze ktoś, komu Afryka jawi się jako pusty, pustynny ląd, to się bardzo myli. Jest to kontynent rozległy i bajecznie kolorowy.  Kolorowe są krajobrazy, lasy, pola, pustynie, zwierzęta, a przede wszystkim ludzie.  bajecznie kolorowe kobiety Gambii i Senaglau

Przy afrykańskich kobietach, europejki wyglądają blado i szaro.  Afrykańska moda charakteryzuje się feerią barw.  Eksplozją barw.  Barw tak intensywnych i różnorodnych, że przemysł mody całego świata długo jeszcze nie odważy się na tak odważny krok.

kolorowe-ubrania-afrykanskich-kobiet

Nie tylko ubiór jest kolorowy. W połączeniu ze szlachetnym hebanowym odcieniem skóry, stanowi on iście doskonałą mieszankę.

gambijka

Kobieta z kurą.  Nie rozmawiałem z nią. Nie wiem po co jej ta kura była potrzebna, ani dlaczego trzymała ją na kolanach, pieszczotliwie głaskała i coś do niej mówiła. Nasze kultury aż tak się różnią, że trudno nam wyznać się w pewnie najprostszych sprawach.

dziewczyna z kogutem

Oj z tą dziewczyną spędziliśmy trochę czasu w oczekiwaniu na prom gdzieś niedaleko granicy Gambii i Senegalu. Sympatia, optymizm, uśmiech to główne charakteryzujące ją cechy.

afrykanska-dziewczyna

No i ładna była.

afrykanka-z-dzieckiem

Moda całkiem inna niż na polskich ulicach. Ale jaka różnorodna, barwna i piękna.  Ubranie kobiet składa się z trzech części.  Jednym kawałkiem kolorowego płótna Afrykanki owijają się jak spódnicą, drugim jak bluzką lub sukienką, a trzeci, obowiązkowy kawałek trafia na głowę.  Jedna z kobiet przyznała się, że ma w domu nawet 20 takich kompletów.

Gambia i Senegal - Kobiety  Gambii

Egzotyczne oferty wakacji można zobaczyć na http://www.itaka.pl/egzotyka/