Pogoda w górach i nad morzem

Polska do małych krajów nie należy. Różnice w pogodzie na obu jej krańcach widać było doskonale w ostatnim czasie. Północ kraju cieszyła się z pięknej, gorącej, letniej pogody, a południe chodziło pod parasolem, o ile w ogóle w górach da się pod parasolem chodzić i sprawia to jakąś radość.  No może poza Krupówkami i deptakami innych większych górskich miast.

Malownicza plaża w Ustce o zachodzie słońca
Malownicza plaża w Ustce o zachodzie słońca

Pogoda dostarcza krajobrazom dużo koloru i przestrzeni.

Wydma Czołpińska, to taka nasza polska Sahara
Wydma Czołpińska, to taka nasza polska Sahara

Światło zachwyca nas swoją grą.

Wybrzeże Bałtyku nie jest nudne. Pojawiają się takie fajne rzeczy jak wybrzeże klifowe.

 

Oprócz walorów przyrodniczych, wybrzeże Bałtyku ma także znaczenie kulturowe, czego łatwo doświadczyć w skansenie w Klukach, w Muzeum Wsi Słowińskiej.

Kluki skansen

Na co dzień korzystam z serwisu pogodowego jako aplikacji na telefonie Samsung z systemem Android.  Można również porównać i sprawdzić inne serwisy pogodowe  np.  http://www.meteovista.pl/Europa/Polska/Zakopane/4080761. Informacji o pogodzie nigdy nie za wiele.  A zresztą, z doświadczenia wiem, że czy świeci słońce, czy pada deszcz to zawsze jest fajnie.  Trzeba tylko zrobić ten pierwszy krok.

Dolina Chochołowska

Wąwóz Kraków w deszczu

Zapłakany deszczem obiektyw, przemoczony aparat (na szczęście wodoodporny Olympus), na zdjęciu wyszły jakieś dziwne majaki zamiast obrazu, a jednak warto było. Bo za godzinę wyszło słońce, szlaki opustoszały i pozostały tylko góry i my.

regiel górny Tatry

Comments are closed.