Skalne Grzyby

Skalne Grzyby, to jedna z głównych atrakcji i osobliwości Gór Stołowych. Powstały one w wyniku nierównomiernej erozji poszczególnych warstw piaskowca.

Skalne Grzyby wyrastają pomiędzy specyficznym dla Kotliny Kłodzkiej lasem świerkowym, wyłożonym dywanem z opadłych igieł i krzaczkami jagód. Chroni je Park Narodowy Gór Stołowych.

Skalne Grzyby, Park Narodowy Góry Stołowe

Najprościej do nich trafić szlakiem czerwonym, idąc od parkingu na poboczu Drogi Stu Zakrętów prowadzącej z Radkowa do Karłowa. Inne dogodne dojście zaczyna się na parkingu w Batorówku.

Skalne Grzyby, Park Narodowy Góry Stołowe

A tak w ogóle, to Góry Stołowe poza kilkoma miejscami, są idealne na rower i taką formę turystyki każdemu polecam. Dotarcie rowerem pod Skalne Grzyby jest proste i łatwe, a dodatkowo zataczając rożne pętle i pętelki można dokładnie zwiedzić całą okolicę. Praktycznie każda ścieżka i droga leśna zasługuje tutaj na odwiedzenie. Tego się nie da opisać, to trzeba samemu zobaczyć!

Poruszając się rowerem, jako bazę proponuję wybrać Karłów, Pasterkę lub nawet Polanicę. Wszędzie jest blisko i można rozkoszować się jazdą leśnymi duktami. Każdy jest piękny. Jazda przez lasy, polany, torfowiska, blokowiska i ostańce skalne cieszy oko i daje okazje amatorom fotografii do ciekawych zdjęć.

Comments are closed.