Błędne Skały

Błędne Skały, to obok Szczelińca Wielkiego największa atrakcja Gór Stołowych. Wypiętrzony z dna morza, zwietrzały piaskowiec utworzył tutaj istny labirynt bloków skalnych, przypominający skalne miasto.

Najbardziej typowa i zarazem zatłoczona droga prowadzi od strony skrzyżowania na szosie Kudowa Zdrój – Karłów. Panuje tam ruch wahadłowy i czasami trzeba odstać swoje zanim wjedzie się na parking.

Proponuję jednak pieszą wycieczkę wprost z serca Gór Stołowych, z Karłowa. Powrót z Błędnych Skał przez Lisi Grzbiet pięknie poprowadzoną ścieżką zahaczającą o Fort Karola.

W zeszłym roku skalne miasto było zamknięte dla ruchu turystycznego, gdyż amerykańska ekipa filmowa kręciła tam Opowieści z Narnii: Książę Kaspian.

Błędne Skały, labirynt skalny

Poprowadzony kilkuset metrowy szlak przeciska się przez Błędne skały, dostarczając każdemu sporo uciechy, a szczególnie dzieciom i osobą otyłym. Te ostanie, to rzeczywiście w niektórych momentach mogą się nawet zaklinować.

Błędne Skały, labirynt

Słynny kamienny grzyb, temat prawie każdej pocztówki z Błędnych Skał.
Błędne skały, grzyb

Szlak turystyczny przez Błędne Skały wiedzie wąskimi przesmykami, czasem po drewnianych kładkach.

Błędne Skały

Błędne skały, taras widokowy. Roztacza się z niego rozległy widok na Karkonosze, Góry Kamienne, Suche, Góry Sowie i Bardzkie.

Błędne Skały, taras widokowy.

Widok na Śnieżkę i przyprószone śniegiem Karkonosze z tarasu widokowego.

Karkonosze, Śnieżka

Comments are closed.