Nowa odsłona bloga Ten Piękny Świat

Już mi się stara forma bloga znudziła. Miała być prosta, przejrzysta i przyjemna, ale z czasem wyszła przeładowana i nieczytelna.

Blog Ten Piękny Świat i zdjęcie z jego profilu na Facebooku
Blog Ten Piękny Świat i zdjęcie z jego profilu na Facebooku

Tym razem skorzystałem z gotowego szablonu Pinboard, autorstwa One Designs. Szablon dobrze pasuje do bloga bogatego w media. Szersza główna kolumna pozwoli na umieszczanie większych fotografii. Przeformatowane dotychczasowe wpisy, z większymi fotografiami od razu uzyskały inny image.

Dodatkowo dochodzi lepsza obsługa mediów, czyli filmików i nagrań audio, których dużo ostatnio robię, a nie miałem za bardzo jak publikować.

Blog jest ciągle w modyfikacji, jeszcze pozostało parę rzeczy do przerobienia, ale nie ma co czekać na ideał, bo ideał nigdy nie nadchodzi.

Najważniejsze, że pozbywam się przeogromnego i ciężkiego w zarządzaniu skryptu Gallery2 na rzecz mechanizmów zarządzania mediami wbudowanymi w nowej wersji WordPress. Nie są on idealne, ale mniej, przeważnie znaczy lepiej.

Opatrzyło mi się także sklecone przeze mnie logo Ten Piękny Świat i strona będzie musiała się dorobić lepszego. Nie mam jeszcze pojęcia jak ono powinno wyglądać, ale szukam pomysłów.

W nowym formacie coś tam może jeszcze nie działać, ale przynajmniej o wiele łatwiej i przyjemniej będzie mi publikować nowe treści. Zdjęć przybywa tysiące, nagrań setki, szkoda aby to się wszystko w domu na dysku kurzyło.

Tematyka bloga się nie zmienia. Podróże po świecie, turystyka krajowa, góry, doliny, fotografia i przyroda. Czyli nasze środowisko i miejsca, gdzie możemy przeżyć przygody i odpocząć.

Zapraszam do pozostawiania swojego maila, aby dostawać systematyczne powiadomienia o nowych wpisach.

Comments are closed.