Wodospad Salto Soroape w Wenezueli

Popływać w lutym w ciepłych wodach Ameryki Południowej, to fajne uczucie. Dodatkowo wokół niesamowite twory geologiczne, piękne kwiaty i zwierzęta. Są miejsca gdzie czas mógłby się na chwilę zatrzymać.

Takim miejscem jest wodospad Salto Soroape. Leży on w krainie Gran Sabana, która sama z siebie jest jednym z najbardziej uroczych miejsc na Ziemi. Jest to ogromna wyżyna w południowo-wschodniej Wenezueli.

Wodospad Salto Soroape Wenezuela

Wodospad nie jest specjalnie wysoki, ani szeroki. To kilka spokojnych kaskad przelewających się po dużych, mocno wymytych przez wodę skałach.

Wodospad Salto Soroape Wenezuela

Utworzone niecki, kociołki eworsyjne i jeziorka z krystalicznie czystą wodą stanową zachętę do kąpieli i zadumy. To taki naturalny prysznic, gdzie ciepła woda spływa z wodospadu wprost Tobie na głowę.

Wodospad Salto Soroape Wenezuela

Komu znudzi się kąpiel, warto pobuszować w okolicznych zaroślach. lwa i słonia tutaj nie spotkamy, ale za to ciekawą roślinność, różne owady i masę jaszczurek. Skały są mocno nagrzane, więc stanowią idealne miejsce do wygrzewania się gadów. Węży niestety nie widzieliśmy. A szkoda.

Wodospad Salto Soroape Wenezuela

Okolica wodospadu zachwyca niespotykanym kolorytem. Intensywnie pomarańczowa gleba kontrastuje z zielenią roślinności i błękitem nieba. Taka kombinacja pozostawia niesamowite wrażenia.

Gran Sabana Wodospad Salto Soroape Wenezuela
W oddali na horyzoncie majaczą majestatyczne tapui – góry o pionowych ścianach i płaskich jak stół wierzchołkach. Mityczny Świat Zaginiony Arthura Conan Doyle.

tepui Wodospad Salto Soroape Wenezuela

Niech atmosfera tego flimiku choć na chwilę przeniesie nas do Gran Sabany, nad wodospad Salto Soroape.

Comments are closed.