Narty pójdą w ruch!

Idzie zima! Bracia narciarze, brać się do smarowania nart, snowboardów, skiturów, śladówek i biegówek! Najbardziej zapaleni (Macieeek!) już jeżdżą w alpejskich ośrodkach, a reszta robi suchą zaprawę, napiera kondycji na rowerze, w górach i na basenach. I lepiej już teraz pomyśleć o tej kondycji, niż za miesiąc leczyć zakwasy.

Ostre, szpiczaste szczyty Alp. Groźne, przyjazne, piękne.
Dolomity zimą val di Fiemme

Snowbord w Dolomitach (Dolna Val di Fiemme).
val-di-fiemme-snowboard

Wyższa szkoła jazdy, czyli jazda w puchu gdzie oczy poniosą!
jazda na nartach w puchu

Ale jaka to satysfakcja jechać przed siebie i samemu wytyczać sobie ścieżki.
jazda w puchu free ride narty

Czasem się trafi i na taką pogodę. Więc wszystko zależy od właściwego ubioru. Albo aura nas przerazi, albo nic sobie z niej nie będziemy robić.
val di fiemme pogoda

Czasami na stokach i przed schroniskami Dolomitów potrafi być naprawdę ciasno.
val di fiemme  narty Dolomity

Także w kraju się dużo dzieje. Białka Tatrzańska w ostatnich latach wyrosła na jeden z lepszych ośrodków narciarskich w Polsce.
białka tatrzańska

Narty, to nie tylko narciarstwo zjazdowe, to także narciarstwo wędrówkowe. Popularne skitury i narciarstwo śladowe.
Mała Fatra ski tour

Narciarstwo śladowe jest ciche, z dala od gwarnych i tłocznych wyciągów. Zapewnia relaks, wyciszenie i bliskie obcowanie z przyrodą.
narciarstwo śladowe

To samotne przedzieranie się przez leśne i górskie ostępy, niezależność i przygoda.
wędrówka narciarska, narciarstwo śladowe, ski tour

Czy jesteś już gotowy? Czy w tym roku ruszasz podasz się białemu szaleństwu?
Aby wszystko się udało potrzeba:

  • dobrze się przygotować, zadbać o swoją kondycję
  • odpowiedni sprzęt to podstawa
  • dobrze zaplanować rejon i trasy pod swoje umiejętności
  • no i ubezpieczenie, bez tego ani rusz

Akcja ratunkowa w górach jest bardzo kosztowna. Prawie zawsze odbywa się z udziałem śmigłowca. Nikt trzeźwo myślący nie pożałuję kilkudziesięciu złotych za cały tydzień, dla poczucia komfortu i bezpieczeństwa. Kiedyś ubezpieczałem się zawsze osobiście w agencji ubezpieczeniowej, ale o wiele łatwiej i szybciej jest przez internet. Sprawdź np. kalkulator ubezpieczeń turystycznych lub podzwoń. Co możemy zyskać w ramach ubezpieczenia turystycznego? Zwrot kosztów leczenia, OC narciarza, i NNW. Dodatkowo możemy się ubezpieczyć od utraty bagażu, utraty sprzętu sportowego, odwołania imprezy turystycznej, anulowania biletu czy odwołania noclegu.

Poświęć trochę czasu na analizę map wyciągów i tras narciarskich. W domu mamy dostęp do internetu i wszystko łatwo na spokojnie zaplanować. Na miejscu, może nie być na to czasu i możliwości, a szkoda spędzić zimowe ferie walcząc na trasach kompletnie nie pasujących do naszych możliwości.

Jako zapalony narciarz-turysta każdemu, kto jeszcze nie spróbował, polecam tą formę wypoczynku. Z dala od wyciągów, TY, narty i cały biały świat dookoła.

Comments are closed.