Indianie Warao

Indianie Waraho, czyli mieszkańcy wód, to lud odwiecznie zamieszkujący Deltę Orinoko.

pomoc indian

Odżywiają się głównie palmą moriche, z której wyrabiają również niezbędne do życia hamaki. Oczywiście zajmują się także rybołówstwem i polowaniami.

Indańska chata

Ich głównym traktem komunikacyjnym i żywicielką jest rzeka. Poruszają się na pirogach. Rząd subsydiuje dla Indian zakup silników spalinowych, budowę murowanych domostw i szkół.
czółno Orinoko , indianie

Kajmany niestety padły ofiarą turystyki. Złapane i trzymane w wiaderku, aby zarobić parę groszy na pozwoleniu zrobienia sobie zdjęcia. No ja za takie rzeczy nie miałem zamiar zapłacić, ale i tak utrwaliłem ciężki los zwierzątek.
kajmany

Zapraszam na krótki filmik.

Domek Indian Warao nad rzeką Orinoko.
Domek Indian Warao

Młode Indianki.
młode indianki

Młody golasek – handlowiec.
młody Indianin Warao

Indianie sprzedają swoje wyroby, pamiątki. Przeważnie są to koszyki, figurki z balsy i korale z nasion. Oraz oczywiście hamaki, w czym się specjalizują. Hamak jest tu podstawowym wyposażeniem każdego domostwa. Sposobem na wygodny i bezpieczny sen, z daleka od chodzących po ziemi zwierząt, insektów i wody.
Indianie sprzedają pamiątki

Zachodni turyści trwonią pieniądze. Ale nie żal zostawić parę dolarów widząc wokół taką biedę.
Zachodni turyści trwonią pieniądze.

Widzicie tego golaska? Zobaczcie co on takiego ma w ręku!!!!!???? Aż to mój baton musli z Lidla!! Dostał mi się w prezencie jako, że przybyłem w jego gościnne progi :)
mały Indianin

A na pożegnanie, młodzi Indianie Warao pomogli zepchać nasza łódź do wody.
Do widzenia, do zobaczenia, fajnie, że przyjechaliście, zdają się brzmieć głosy dzieci.
pożegnanie indian warao

Podpływa kolejny sklep na rzecze. Ojciec prowadzi łódkę, a żona i dzieci zajmują się handlem. Bardzo miłe wrażenia zrobiła na mnie pozytywna, radosna mina tego człowieka.
sklep na rzece

Comments are closed.