Zmiany na blogu

Witajcie!

No i wreszcie stało się. Blog zmienił nie tylko swój wygląd, ale także zyskał własną domenę tenpieknyswiat.pl. Nazwy tej używałem już od roku, ale zawsze coś tam wypadało i dopiero dzisiaj o północy odbył się debiut.

Wordpress Blog Ten piękny świat


Wiele drobnych rzeczy jest jeszcze do poprawienia, doszlifowania, ale nie było co zwlekać, poprawki można przecież robić na bieżąco.

Najważniejsze zmiany na blogu związane są ze sposobem nawigacji. Pośród setek dostępnych wpisów, trudno było coś odnaleźć, a łatwo pominąć ciekawe informacje. Pomóc ma w tym rozwijane menu poziome, do którego są podpięte ważniejsze słowa kluczowe – tagi. Menu dostępne jest z każdej podstrony, więc nie trzeba dużo klikać, aby dostać się do poszukiwanej treści.

Zastosowanie tzw. karuzeli na stronie głównej, pokazującej w sposób losowy towarzyszące wpisom fotografie, pozwoli na odkrywanie różnych, czasem zapomnianych już treści.

System miniaturek fotografii, ma ożywić stronę i zmniejszyć obciążenie serwera.

Strona Eksploruj bloga, ma za zadanie losową prezentację polecanych wpisów oraz fotografii, dostęp do chmury tagów, wyszukiwania i przegląd archiwum wpisów.

Na podstronach galerii fotografii, pod każdym prezentowanym zdjęciem znajduje się link uruchamiający pokaz slajdów, znacznie ułatwiający i przyśpieszający przeglądanie zdjęć.

Strona ma jeszcze trochę niedociągnięć, ale z czasem znikną. Platforma blogowa WordPress, po raz kolejny pokazała jak wiele można działać za jej pomocą.

Comments are closed.