Sezon polowań na kaczki

15 sierpnia rozpoczyna się w Polsce sezon polowań na kaczki. Nie wiem, po co i komu to potrzebne. Co zawiniła ta sympatyczna kaczucha, że trzeba uganiać się za nią ze śrutówką i psami.

Ustalony termin jest sprzeczny z Dyrektywą Ptasią UE, zakazującą polowań w okresie lęgów. Ministerstwo Środowiska po raz kolejny pokazuje, tak jak na przykładzie Puszczy Białowieskiej, że może owszem jest i od środowiska, ale nie od jego ochrony.

Rozpoczęty sezon na kaczki nad Jeziorem Farskim na Śląsku. Panowie podjechali nad samo jezioro samochodami terenowymi, popukali w powietrze i wszystkie ptactwo uciekło. Koniec obserwacji ornitologicznych na dzisiaj. Dziesięciu uzbrojonych w pukawki, krótkofalówki i psy chłopów i jedna mała kaczucha. Ale ciekawe, co oni z nią potem zrobili? Już widzę, jak jakaś dziewoja, dostała od swojego dumnego męża coś takiego do oskubania ;) Widok musi być niezapomniany :)

Sezon na kaczki

Najpiękniejsza nasza kaczka, a właściwie kaczor, w cudownej szacie godowej. Komu ona przeszkadza? Dla mnie to cud natury. Może i pospolity w Polsce, ale unikalny w skali światowej.
Kaczka krzyżówka

Powiem szczerze. Od jakiegoś czasu interesuję się ornitologią i naprawdę stanowi to czasem niezły kłopot odróżnić kaczę krzyżówkę, od innych rodzajów kaczek, np. krakwy. A do tego na szybko i w locie, to już prawdziwa sztuka. Do jednej wolno strzelać, do drugiej nie. Czy myśliwy potrafi odróżnić? Na 100 procent? Wątpię. Nawet na 10% nie odróżni.

A może czas rozpocząć sezon na myśliwych? Kaczki już się do tego szykują! Tylko proszę oglądać z głośnikami na maksa. Ten Wagner jako podkład, pasuje tutaj doskonale.

Nie mnie się wypowiadać w sprawie polowań na kaczki, lepiej poczytać głosów mądrzejszych http://www.birdwatching.pl/wiadomosci/11/art/368.

Wypowiedź myśliwego na forum przyroda:
jestem myśliwym i też mało mi się podoba strzelanie do kaczek już teraz, krzyżówki z powtarzanych lęgów mają jeszcze młode… ale niestety loby mysliwkie jest jakie jest. Zaczął się także sezon na grzywacze, a tych już prawie w Polsce nie ma o tej porze roku bynajmniej na północnym Mazowszu i Podlasiu… i gdzie tu sens ??

Polowanie nie jest sportem. W sporcie obie strony wiedzą, że uczestniczą w grze. – Paul Rodriguez

A oto król polowania , 18 kaczek!

Comments are closed.