Dbaj o bociany z Energa

No i zostałem gwiazdą filmową. Całkiem mimo woli. A zawdzięczam to … bocianom.

Podczas akcji Dbaj o bociany, organizowanej przez Brand New Media wraz z Pro Natura, a sponsorowaną przez koncern Energa, miałem zaszczyt brać udział w arcyciekawej konferencji w sprawie bocianów. I to właśnie z materiałów nakręconych podczas tej konferencji powstał krótki film, opowiadający o tym wydarzeniu.

Dbaj o bociany, to nie tylko gołe słowa i akcja medialna. To próba szerszego naświetlenia pewnego problemu, popularyzacji tematu ochrony przyrody, poprzez ochronę zwierząt wprost symbolicznych dla Polski. Tak jest. Symbolicznych, gdyż bielika możemy oglądać jedynie sporadycznie, choć jego populacja fajnie się odbudowuje, zaś bocian jest na szczęście ptakiem prawie że pospolitym w naszym kraju. Bielika, czy orła przedniego mało kto jest w stanie rozpoznać i odróżnić np. od myszołowa, czy jastrzębia, a z bocianem białym nikt nie ma problemu. Bocian, to przecież bocian. Nasz bocian. Kle, kle.

Akcja Dbaj o bociany, ma za zadanie zwrócenie uwagi na problemy z jakimi w swoim codziennym życiu zmagają się bociany, jak choćby te przysłowiowe sznurki do snopowiązałek, które choć brzmiące śmiesznie, są poważnym zagrożeniem życia ptaków, budujących swoje gniazda dosłownie ze wszystkiego.

Kampanie trwa. Część informacji publikowana jest na blogach, a całość zbierana w jednym miejscu na stronie http://www.facebook.com/dbajobociany. Przyłączajcie się do niej teraz. Nie czekajcie. Przyłączcie się także do mojej strony www.facebook.com/TenPieknySwiat.

Comments are closed.