Konferencja w sprawie bocianów

Brałeś już udział w konferencji, na której siedzisz i wydaje się Tobie, że czas zatrzymał się w miejscu? No to jak zobaczyłem naszych prelegentów, to w pierwsze pięć sekund było wiadomo, że tutaj nudy nie będzie.

Konferencja pro Natura, bociany

Krzysztof Konieczny z pro Natura i profesor Zbigniew Jakubiec, to ludzie, przy których nie można się nudzić. Bo jak może wiać nudą od tego, kto sam łapie niedźwiedzie, bociany, montuje obroże telemetryczne i robi na ten temat badania. Wieloletni specjaliści w sprawach przyrody i jej ochrony, prowadzili spotkanie, na które miałem zaszczyt być zaproszony przez firmę Brand New Media.

Można przeczytać w domu wiele książek, można spędzić w terenie setki samotnych godzin, ale to właśnie na takich kameralnych spotkaniach czujesz, jak wiedza wlewa się w Ciebie szerokim strumieniem.

A o czym była mowa? Oczywiście o bocianach! O specjalnej akcji zorganizowanej w polskiej blogosferze, mającej na celu wykorzystanie zaangażowania sponsora, koncernu energetycznego Energa, w ochronie bociana białego. W budowę i ochronę nowych gniazd, nowych miejsc przyjaznych tym pięknym ptakom.

Wejdź na stronę www.facebook.com/dbajobociany i zostań fanem, aby śledzić wydarzenia na bieżąco.

Tematyka była bardzo szeroka, od omówienia przebiegu całej akcji, stanu populacji bociana w Polsce i na świecie, jego zagrożeń i zwyczajach, sznurku od snopowiązałek, który zabija rokrocznie masę ptaków, poprzez bociany czarne, łapanie niedźwiedzi brunatnych, skarby polskich rzek, aż na homoseksualiźmie kaczek skończywszy. Udzieliłem wywiadu telewizyjnego, wypiłem morze kawy, nabrałem nowych materiałów i podbudowany zdobytą wiedzą, udałem się w podróż do domu, nie zaniedbawszy oczywiście po drodze, krótkiego wypadu w teren.

Profesor Zbigniew Jakubiec prowadzi wykład.
Zbigniew Jakubiec bociany

Krzysztof Konieczny omawia sposoby budowy platform pod gniazda bocianie.
Krzysztof Konieczny, pro Natura

Czym byłoby życie bociana, bez zastosowania równań matematycznych. A czy do Ciebie, przyleciały już w tym roku pierwsze bociany?
Bociany, wykres

Comments are closed.