nuvifone G60 na codzień

Nie spotkałem do tej pory telefonu, który miałby tak prosto skonstruowany interfejs użytkownika jak Garmin Asus nuvifone G60. Uderza niesamowita prostota i brak zaśmiecających ekran dodatków. Interfejs jest bardzo łatwy w obsłudze i intuicyjny. Na każdym ekranie znajdują się przyciski powrotu na poprzednią stronę, przycisk menu z dodatkowymi opcjami i klawisze góra-dół.

ekran główny nuvifone G60

Trzy najważniejsze wirtualne klawisze to:
Połącz – jak na telefon komórkowy przystało
Szukaj – w końcu to GPS
Pokaż mapę – jak Garmin, to mapa musi przecież być.

Da się prościej? Chyba już nie.

Do wyboru numeru telefonu służy bardzo ładna, gustowna wirtualna klawiatura.

wirtualna klawiatura

Bardzo ciekawą i unikatową funkcją telefonu nuvifone G60 jest Zrzut ekranowy, czyli możliwość przełączenia trybu pracy przycisku migawki w tryb zapisywania wyglądu ekranu. To właśnie dzięki tej funkcji, w bajecznie prosty sposób, mogę zamieścić tutaj zdjęcia.

Testując przeglądarkę internetową, koniecznie trzeba sprawdzić, jak wygląda w niej mój blog.

blog pwsk

No i oczywiście jak będzie wyglądała nowa wersja tego bloga, pod nową nazwą i domeną: www.tenpieknyswiat.pl.

tenpieknyswiat

Aż się zdziwiłem, że taki kawał kodu w JavaScript, jak karuzela z polecanymi wpisami został obsłużony prawidłowo.

Telefon G60 pobiera z internetu prognozę pogody na następne 5 dni. Nie wiem skąd on w grudniu wytrzasnął słoneczną pogodę, bo mnie tak z zimna przetrzepało, że miałem dosyć. Chmurzyska takie, że o zdjęciach bez statywu zapomnij.

prognoza pogody

Wirtualna klawiatura jest bardzo przyjazna i trzeba przyznać dość elegancka. Pisanie wiadomości SMS, to prawdziwa przyjemność.

wirtualna klawiatura

Wady

Telefon pozbawiony jest możliwości wysyłania wiadomości MMS. Dziwi to trochę, bo aż się prosi, aby wykonując zdjęcie można je było wysłać wraz z podaniem pozycji GPS. Obiorca, po jego otrzymaniu, mógłby stwierdzić: O, podoba mi się tam i klikając Jedź! skierowany zostałby najbliższą drogą do celu. Jest oczywiście możliwość wysyłania maila, z załączonym plikiem position.gpx, ale to już nie to samo.