nuvifone G60 na codzień
Nie spotkałem do tej pory telefonu, który miałby tak prosto skonstruowany interfejs użytkownika jak Garmin Asus nuvifone G60. Uderza niesamowita prostota i brak zaśmiecających ekran dodatków. Interfejs jest bardzo łatwy w obsłudze i intuicyjny. Na każdym ekranie znajdują się przyciski powrotu na poprzednią stronę, przycisk menu z dodatkowymi opcjami i klawisze góra-dół.
Trzy najważniejsze wirtualne klawisze to:
– Połącz – jak na telefon komórkowy przystało
– Szukaj – w końcu to GPS
– Pokaż mapę – jak Garmin, to mapa musi przecież być.
Da się prościej? Chyba już nie.
Do wyboru numeru telefonu służy bardzo ładna, gustowna wirtualna klawiatura.
Bardzo ciekawą i unikatową funkcją telefonu nuvifone G60 jest Zrzut ekranowy, czyli możliwość przełączenia trybu pracy przycisku migawki w tryb zapisywania wyglądu ekranu. To właśnie dzięki tej funkcji, w bajecznie prosty sposób, mogę zamieścić tutaj zdjęcia.
Testując przeglądarkę internetową, koniecznie trzeba sprawdzić, jak wygląda w niej mój blog.
No i oczywiście jak będzie wyglądała nowa wersja tego bloga, pod nową nazwą i domeną: www.tenpieknyswiat.pl.
Aż się zdziwiłem, że taki kawał kodu w JavaScript, jak karuzela z polecanymi wpisami został obsłużony prawidłowo.
Telefon G60 pobiera z internetu prognozę pogody na następne 5 dni. Nie wiem skąd on w grudniu wytrzasnął słoneczną pogodę, bo mnie tak z zimna przetrzepało, że miałem dosyć. Chmurzyska takie, że o zdjęciach bez statywu zapomnij.
Wirtualna klawiatura jest bardzo przyjazna i trzeba przyznać dość elegancka. Pisanie wiadomości SMS, to prawdziwa przyjemność.
Wady
Telefon pozbawiony jest możliwości wysyłania wiadomości MMS. Dziwi to trochę, bo aż się prosi, aby wykonując zdjęcie można je było wysłać wraz z podaniem pozycji GPS. Obiorca, po jego otrzymaniu, mógłby stwierdzić: O, podoba mi się tam i klikając Jedź! skierowany zostałby najbliższą drogą do celu. Jest oczywiście możliwość wysyłania maila, z załączonym plikiem position.gpx, ale to już nie to samo.