Glass boat, czyli łódź ze szklanym dnem

Wycieczka łodzią ze szklanym dnem niespodziewanie okazała się być strzałem w dziesiątkę! Ta trwająca dwie godziny i kosztująca 15$ impreza pozwala w łatwy sposób obserwować bogactwo i bioróżnorodność raf koralowych i Morza Czerwonego.

pływanie w Morzu Czerwonym

Nie ma jednak róży bez kolców. Wisiałem głową w dół z obiektywem aparatu przyłożonym do szyby robiąc całą masę zdjęć i kiedy się wyprostowałem, natychmiast poczułem efekty choroby morskiej. Dopiero zejście do wody pozwoliło uspokoić rozfalowany organizm.

A w wodzie same cuda! Kolejna rafa koralowa i kolejne niespodzianki. Pomiędzy górami wyrastającymi z dna,ko utworzonymi przez setki pokoleń rozmaitych żyjątek przepływają ławice ryb. Czasami przemknie jakaś samotna rybka, a czasem płyną całe tysiące lub kotłują się w jednym miejscu. Jaki sobie lor życzycie? Żółty w czarne paski? Proszę bardzo, oto już płynie. Ma mieć niebieski szlaczek? O, tam jest taka! A chcesz całą zieloną, niebieską, żółtą, czarną, białą, paskowaną, pręgowaną? Nie ma sprawy. Znajdzie się i taka i taka.

łódź ze szklanym dnem

Kolejny przystanek i kolejna niespodzianka. Kilka kilometrów od brzegu rozpościera się na głębokości jednego metra podmorska plaża z idealnie czystym, drobniusieńkim, białym piaseczkiem. Puszek, można powiedzieć. Gdzie, nie gdzie wyrastają na nim malutkie rafy koralowe z doskonale widocznymi w płytkiej wodzie okazami fauny i flory.

Wycieczkę łodzią ze szklanym dnem (glass boat) polecam każdemu i obiecuje, że schodząc z pokładu będziecie pod silnym wrażeniem.

mewa

[Egipt wycieczka objazdowa 7+7, cześć 6]