Mapa tras biegowych na Kubalonce

Każdy, kto na Kubalonce nie był, albo jeszcze nie połapał się w skomplikowanej plątaninie tras narciarskich chętnie rzuci okiem na mapę tras biegowych. Nie jest to nic dokładnego, a raczej bardzo pobieżny zapis tras wykonany za pomocą GPS’u Garmin Vista Hcx.

Kubalonka trasy biegowe


To małe, poręczne i funkcjonalne urządzenie wystarczy wrzucić do plecaka lub do kieszeni i już ślad sam się kreśli. Podobny eksperyment przeprowadziłem rok temu także rysując mapę tras biegowych na Kubalonce. Ale przez rok wiele się tutaj zmieniło. Przygotowania do Mistrzostw Świata Juniorów wymusiły poszerzenie i przebudowę tras. Powstały ogromne wały ziemne, niczym jakieś budowle obronne. Drugi Zbaraż można by rzec.

Powstała nowa strzelnica biathlonowa, nowe budynki i budyneczki. Te najmniejsze przypominają pawilony handlowe znane z Krupówek i podobnych turystycznych miejscowości.

Ratraki wyjechały dziś trochę z opóźnieniem, ale za to przygotowały równe jak stół trasy. Nie przebiegłem wszystkich dróg, ale zdecydowaną większość. GPS pokazał przebieg 8km. Potem poleciałem przez Stecówkę i Cieńków do Wisły Malinki. Ale to już całkiem inna opowieść.

Trasa biegowa Kubalonka

Kubalonka narciarze biegowi

Kubalonka, przygotowane tory

A teraz kilka słów do początkujących. Trasy biegowe na Kubalonce są dosyć wymagające jeśli chodzi o kondycje na podbiegach i technikę na zjazdach. Oczywiście nikogo nie chce zrazić, ani nikomu odradzić. Wprost przeciwnie. Jak są dobre warunki śniegowe, to każdy pojeździ, ale trzeba znaleźć sobie po prostu takie odcinki i takie pętelki, na których będziesz się czuł pewnie i jazda sprawi ci przyjemność. Dzisiaj spotkałem trzy letnie dzieci i dawały sobie radę całkiem nieźle! Od razu widać, że to sport rodzinny.

Mapa tras biegowych na Kubalonce.

Jacek Krywult

Profil trasy.
Profil trasy biegowej na Kubalonce

Nie zapomnijcie także podziwiać widoki na Dolinę Czarnej i Białej Wisełki. Warto!
Dolina Białej i Czarnej Wisełki

Kubalonka, tory biegowe do klasyka i do łyżwy

Kubalonka, tor do klasyka i do łyżwy